beach

Možnosti nejbližšího moře autem z ČR

Rádi byste vyrazili k moři, ale nechce se vám trávit dlouhé hodiny v autě nebo letět letadlem? Máme pro vás několik dobrých tipů na místa, kde to není k moři příliš daleko. Ušetříte díky tomu čas i peníze. Dojezd autem zabere kolem 7 hodin, tudíž cestu zvládne za jeden den i jeden řidič jen s drobnými pauzami na odpočinek. Zároveň se jedná o lokality, které rozhodně stojí za to vidět.

Sever Itálie

Jadran je všeobecně velice dobře dostupné moře. Jízda z České republiky nezabere příliš mnoho času a zároveň tato destinace nabídne krásnou průzračnou vodu i skvělé pláže. Mezi turisty patří k nejoblíbenějším Bibione, kde si užijete nejen koupání, ale také bohatý noční život. Pokud hledáte o něco klidnější a méně rušné místo, nabízí se lázeňské městečko jménem Grado v provincii Venezia. To se nachází na ostrově s písčitými plážemi, který je propojený s pevninou hrází a na druhé straně ostrova pak mostem.

Sever Chorvatska

Druhou zemí, která umožňuje výlet k blízkému Jadranskému moři, je Chorvatsko. Mezi nejznámější destinace, které se při cestě z České republiky nacházejí opravdu blízko, patří Poreč nebo Novigrad. Všeobecně všechna místa z oblasti Istrie a Kvarnerského zálivu nabízejí pro vaši dovolenou nejen moře, ale také zajímavé památky a dobré turistické zázemí, jako jsou restaurace, aquaparky, výlety lodí na nedaleké ostrovy, sportovní hřiště a mnoho dalšího. Nechybí ani krásné chorvatská příroda. Zkrátka severní část této země dokáže plně vynahradit zážitky z jejích jižnějších a více vzdálených částí.

beach

moorpheus / Pixabay

Vyrazit můžete i na severní stranu

Pokud si chcete udělat výlet k moři jako poznávací zájezd, určitě se vyplatí zvažovat také cestu směrem na sever. Moře v Německu a v Polsku není příliš vzdálené a v letních měsících, když je hezky i u nás, se zde můžete bez problémů koupat. Velkou výhodou těchto lokalit je, že bývají levnější než Itálie nebo Chorvatsko a navíc zde není tak velký nával turistů.

This entry was posted in Chorvatsko, Itálie. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *