Exkurze v pivovaru je dobrým poznávacím tipem

Užívejte si léto plnými doušky a poznávejte místa, kde jste doposud nebyli. Jedním z takových tipů se stanou i pivovary, které osloví především milovníky tohoto lahodného moku. Většina z velkých i malých pivovarů totiž nabízí svým návštěvníkům a příznivcům exkurze. Ty ve vás zanechají spoustu krásných vzpomínek a mnohdy jsou spojeny i s lahodnou degustací.

Jak vypadá exkurze do pivovaru?

Každý pivovar má pochopitelně trochu odlišný scénář takové prohlídky. Mnohé z nich se však částečně shodují. A to v několika bodech. Vždy se dozvíte něco o historii dané značky, poslechnete si legendy o pivovaru a seznámíme se s jeho vznikem a současnou podobou.

Taková exkurze pivovaru je pochopitelně spjata s prohlídkou daných prostor. To znamená, že budete moci nahlédnout do útrob, kde takové pivo vzniká, jak je uchováváno a spatříte i řadu dalších zajímavostí spjatých s tímto procesem.

V neposlední řadě se u většiny prohlídek pivovarů můžete setkat s ochutnávkou nabízených piv. Podáváno je menší množství piva s výkladem. Něco, jako když vyrazíte do vinného sklípku jen v trochu odlišném podání. Taková exkurze pivovaru trvá několika desítek minut a věřte nebo ne, mnohdy změní váš názor na dané pivo.

Kam vyrazit na exkurzi do pivovaru?

Jestliže vás zaujali výše uvedené řádky, máte pochopitelně na výběr při volbě pivovaru. Možností je v tomto směru více než dost. Jako první můžete navštívit například Plzeňský Prazdroj. Hodně oblíbenými pivovary jsou Svijany, Bernard, Dalešice, Kyjovský pivovar, Litovel, Starobrno, Smíchovský pivovar a mnohé další.

Stále častěji se do popředí příznivců pivního moku dostávají především menší pivovary, které si v dnešní době určitě zaslouží patřičnou pozornost. Tak neváhejte a vyrazte na nezapomenutelnou exkurzi se vším všudy.

This entry was posted in Česká republika and tagged , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *