Chystáte se do Drážďan? Pak si nenechte ujít tato místa

Kdo by neznal Drážďany. Hlavní město Svobodného státu Sasko, které se od České republiky nachází do by kamenem dohodil. I proto je toto město poměrně často navštěvováno. A není se čemu divit. Stačí z Prahy ujet asi 150 kilometrů a můžete se oddávat krásám a pýchám tohoto působiště.

Jestliže se do Drážďan chystáte za nákupy, což je poměrně oblíbená aktivita, udělejte si i trochu více času na prozkoumání tamního okolí. Právě následující řádky se vám mohou stát inspirací v tom, jak strávit krásný den či víkend v Drážďanech.

Úchvatné památky starého města

Jestliže patříte k milovníkům historie a pamětihodností, pak si v Drážďanech určitě přijdete na své. Dokáže vám to asi největší dominanta tohoto místa, kterou je Frauenkirche. Barokní kostel s nepřehlédnutelnou kopulí.

K historii pochopitelně patří i umění, jemuž se budete moci oddávat v Rezidenčním zámku. Tam můžete najít sbírky týkající až osmanského umění. Ujít byste si neměli ani systém barokních staveb Zwinger. Právě tam na vás bude čekat Galerie starých mistrů.

Hned poté se můžete vydat k dalšímu klenotu Drážďan, kterým je katedrála Hofkirche a Semperova opera. Obě stavby se nachází v podstatě u sebe. Ve starém městě neopomínejte ani na zámek Pillnitz.

Co je k vidění v moderním městě?

Drážďany, to není pouze přemíra historie starého města. Vydat se můžete i do moderní části, kde je také hodně co k vidění. Je to například pověstná čtvrť Neustadt, skleněná manufaktura Volkswagen, Vojenské historické muzeum a Muzeum hygieny.

Nejlepší je spojit návštěvu Drážďan také s nějakou významnou kulturní akcí, jichž je zde více než dost. Jsou to například vánoční trhy Striezelmarkt, městský festival Stadtfest a jazzový festival Internationales Dixieland-Festival. Tak neváhejte a podlehněte kouzlu tohoto překrásného města na vlastní kůži.

This entry was posted in Německo and tagged , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *