Top zimní dovolená na českých horách

Zima už tu bude co nevidět. Pokud patříte k milovníkům bílé nadílky, pak jistě neodoláte dovolené na českých horách. Tu byste měli začít plánovat s dostatečným předstihem, protože poptávka je celkem značná. Na výběr mimo jiné máte z řady lyžařských středisek, s nimiž vás v nadcházejících řádcích trochu blíže seznámíme.

Krkonoše

K těm nejoblíbenějším destinacím patří bezpochyby Krkonoše. K vyhledávaným místům se řadí určitě Špindlerům Mlýn, kde se nachází více, jak 25 kilometrů sjezdovek. Ty jsou udržované a ve vynikajícím stavu, takže na své si přijde rozhodně každý. Od naprostých amatérů, až po zkušené lyžaře.

Šumava

Jestliže se pohybujete spíše v Jižních Čechách, potom by vašemu oku neměla utéct Šumava. Hromada zajímavých sjezdovek se nachází třeba v Železné Rudě na Špičáku, kde je moderní zázemí pro každého. Za zmínku stojí také Zadov – Churáňov, kde se dočkáte taktéž odpovídajícího uspokojení.

Ostatní místa pro zimní dovolenou v Čechách

Těmito dvěma lokalitami to u nás pochopitelně nekončí. Plnohodnotného lyžování se vším všudy si užijete kupříkladu v Lužických horách. Hodně populární jsou i Jizerské hory. Když se budete pohybovat v okolí Liberce, zavítejte do pověstného ski areálu Ještěd.

Hans / Pixabay

Zapomínat bychom pochopitelně neměli ani na Orlické hory, Jeseníky a Beskydy. Všude tam na vás čeká hromada udržovaného sněhu, který si užijete nejenom na sjezdovkách, ale také na běžkařských trasách.

A pokud byste dávali přednost Středočeskému kraji směrem na jih naší země, pak vězte, že i zde se nachází odpovídající lyžařské zázemí. Je to kupříkladu Monínec, jež vás vymaní z běžných nížin, aniž byste museli daleko na sever.

Tak neváhejte a začněte plánovat zimní dovolenou, která se pro vás stane doslova nezapomenutelnou. Je totiž ten nejvyšší čas.


This entry was posted in Česká republika and tagged , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *