aircraft

Víte, jak cestovat se zvířetem v letadle?

Plánujete rodinou dovolenou v zahraničí? Chcete však na takovou cestu vyrazit se svým čtyřnohým miláčkem? Pak byste si měli zjistit pár informací dopředu. Pokud cestujete autem v rámci Evropy, asi s tím nebude až tak velký problém. Co když ale máte v plánu navštívit vzdálenější a exotičtější destinaci? V takovém případě se začtěte do následujících řádků.

Důležitá příprava před odletem

Na počátku všeho byste si měli připravit všechny nezbytné doklady pro zvíře, které s vámi bude cestovat. To znamená pas a potvrzení od veterináře. Důležitá je i platnost čipu, nezbytná očkování a podobně. Pokud vaše zvíře užívá nějaké léky, rozhodně je přibalte se sebou.

V závislosti na tom, s jakou leteckou společností poletíte věnujte dostatek času studování přepravních podmínek. Když víte, že všechny dokážete bez sebemenšího problému splnit, neotálejte s rezervací místa v letadle pro vašeho čtyřnohého miláčka.

Jak může probíhat přeprava v letadle?

Přeprava zvířete v letadle je hodně odvyklá od toho, jak velkého mazlíčka vlastně budete přepravovat. Pokud půjde o menší zvíře, bude s vámi moci být v kabině pro cestující. Zvíře musí být pochopitelně v uzavíratelné schránce. Běžné rozměry se pohybují kolem 45x30x25 cm a celková hmotnost i se zvířetem by měla dosahovat hodnoty 8 kg. Tuto schránku pak na palubě letadla umístíte pod sedadlo.

Když budete přepravovat větší zvíře, bude přesunuto do zavazadlového prostoru. Rozměry schránek se pohybují kolem 130x70x80 celková hmotnost i se zvířetem by měla být do 32 kg. Tyto a výše uvedené parametry se pochopitelně mohou lehce měnit v závislosti na konkrétní letecké společnosti. Proto si je vždy důkladně přečtěte před plánováním takové dovolené. Ve velké schránce umístěné v zavazadlovém prostoru musí být také voda a jídlo pro psa. V obou případech vás čeká příplatek za zvíře.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.