croatia

Dovolená v Chorvatsku. Poznejte hlavní zajímavosti

Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších destinací Čechů. A není se čemu divit. Vždyť prosluněné pláže jsou na dosah naší zemi, cenové podmínky jsou přijatelné a hlavně, je toho hodně k vidění. Jestliže plánujete letní nebo podzimní dovolenou v Chorvatsku, přinášíme vám několik tipů na zajímavá místa. A je pravdou, že se nebudou týkat pouze hlavního města Zadaru.

Jaká místa navštívit Záhřebu?

Vaším hlavním cílem by se mělo určitě stát historické centru metropole označované jako Horní náměstí. Vynechat byste jistě neměli kostel sv. Marka, který představuje z pohledu historie asi tu nejstarší budovu ve městě. Dále je to záhřebská katedrála zvaná Zahreb Catedral. Když se budete pohybovat na horním náměstí, neunikne vám Kamenná brána. Tu pravdou atmosféru si pak užijete na trh Dolac. Ten je nejznámější v Záhřebu.

Ostatní dominanty Chorvatska

Záhřebem to pochopitelně nekončí, ale začíná. Vaším dalším cílem bude město Split se svým městským muzeem a palácem Diocletian Palace. Pokud se vydáte více na jih, nenechte si ujít město Dubrovník. V jeho prospěch hovoří především přímořská architektura a historické centrum zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Podobných míst je však v Chorvatsku více než dost. Co takhle krásné město Poreč, kopcovitý poloostrov Rovinj nebo známé turistické středisko Pula? Ani poloostrov Pelješac by v tomto směru neměl zůstat stranou.

Z historických měst samozřejmě můžete vyrazit i do přírody. Třeba poloostrov Istrie je jako stvořený k potápění. Kromě podmořského dna budete oceňovat i tamní vinice. Naprostou přírodní pýchou země je Národní park Plitvická jezera. V něm se nachází šestnáct propojených jezer a k vidění je přes devadesát vodopádů. Právě tento přírodní úkaz ve vás zanechá jedinečnou vzpomínku na čistotu tohoto místa. Tak neváhejte a začněte plánovat dovolenou už nyní.

This entry was posted in Chorvatsko. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.