Teleskopy přijdou vhod při pozorování čehokoliv

Chodíte rádi do přírody? Vydáváte se na vzdálená místa a s nadšením pozorujete tamní faunu nebo flóru? Oddáváte se pohledu na nejrůznější pamětihodnosti? Pak by se vám při cestování mohla hodit jedna velice praktická pomůcka. Jsou to teleskopy.

Nebojte se, nejde o nic, co byste doposud neznali. Teleskop je totiž trochu jiné označení pro klasický dalekohled. Tedy soustavu čoček a zrcadel uložených v pevným a voděodolném obalu. Nástroj, díky kterému si můžete přiblížit libovolné věci a mít tak svět kolem sebe opravdu na dosah ruky.

Dalekohledy vhodné pro cestování

Rozhlédnete-li se po současném trhu, zjistíte, že produktové nabídky jednotlivých výrobců a prodejců doslova praskají ve švech. Jestliže sháníte vhodný teleskop na cestování, pak určitě zapomeňte na astronomické dalekohledy nebo lovecké dalekohledy. Pro vás budou vhodné zcela jiné modely.

  • Turistické dalekohledy
  • Kapesní dalekohledy

Menší a středně velké produkty, u kterých oceníte jejich kompaktnost, skladnost a přiměřenou hmotnost. Ta by vás při pravidelných toulkách vzdálenými lokalitami a přírodou neměla jakkoliv omezovat.

Dalekohledy tohoto typu volte s odpovídajícím zvětšením a průměrem objektivu. Pro kapesní variantu jsou vhodné parametry 8×25, 8×26 a 10×25. V případě turistického teleskopu to bude 8×42, 10×42, ale i 12×42.

Sledujte okolí také v noci

Jak asi každý čtenář tohoto článku ví, klasické teleskopy lze využít pouze za denního světla. Jestliže se ale chcete oddávat pozorování věcí kolem vás i za tmy, je třeba investovat ještě do jednoho přístroje. Tím je noční vidění, ať už je to generace I a II nebo digitální noční vidění. Pak už se během pozorování nebudete muset omezovat v žádnou denní i noční hodinu.

Dalekohledy obou typů jsou navíc cenově dostupné, takže se mohou stát nedílnou součástí každého náročného cestovatele.

This entry was posted in Inzerce, Ostatní and tagged , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *