Hradec Králové jako ideální místo pro trávení letní i zimní dovolené

O tom, že v České republice máme nespočet krásných míst a měst, se asi nemusíme dlouze rozepisovat. Jedná se totiž o dobře známý fakt. Důkazem tohoto tvrzení je třeba malebný Hradec Králové s neméně krásným okolím. Vypravit se sem můžete na jednodenní výlet, poznávací víkend i týdenní dovolenou. Nudit se určitě nebudete

V Hradci Králové můžete poznávat zajímavou architekturu

Hradec Králové má za sebou několik zajímavých historických etap, které se výrazně podepsaly na celkovém vzhledu města. Ve středověku byl věnným městem královen. V této době byla postavena například gotická katedrála sv. Ducha. Naleznete ji na Velkém náměstí, kde stojí po boku Bílé věže a Staré radnice, dalších dominant města. Velmi významným obdobím bylo pro Hradec Králové také 20. století. To je spojeno se jmény architektů Gočára a Kotěry. Ti nastartovali architektonický rozvoj města a po jejich zásahu byl Hradec Králové dokonce označován za “Salon republiky”. Vzpomínkou na toto období je třeba secesní budova městského muzea, schodiště u kostela Panny Marie zvané též Gočárovo schodiště či komplex školních budov na Tylově nábřeží.

Po příjemné procházce městem se můžete odebrat třeba do velmi zajímavého obřího akvária, kde se seznámíte s faunou a flórou Jižní i Střední Ameriky. Ve městě dále naleznete i digitální planetárium, celou řadu zajímavých muzeí i mnoho dalších zařízení. Nechybí samozřejmě ani oblíbené kavárny a restaurace, v nichž si můžete dopřát zasloužený odpočinek a načerpat síly na další poznávání města.

Hradec Králové i jeho okolí lákají k návštěvě během celého roku

Velké pozornosti se Hradci Králové dostává zejména v letních měsících, kdy jsou zde pořádány významné hudební festivaly – Rock for People a Hip Hop Kemp. Nudit se zde ale určitě nebudete ani v zimě. Hradec Králové totiž leží přibližně 50 kilometrů od oblíbených Orlických hor, kam se můžete vypravit vstříc zimním radovánkám. Mezi zajímavá místa ležící v blízkosti města poté patří třeba pravěký Archeopark ve Všestarech, krásný barokní Braunův Betlém v Novém lese či zajímavý zámek Hrádek u Nechanic. Pokud rádi navštěvujete zoologické zahrady, určitě byste neměli vynechat návštěvu nedalekého Dvora Králové nad Labem. Pravě zde se totiž nachází jedna z největších zoologických zahrad v Česku. Specializuje se zejména na africká zvířata a mezi její největší atrakce patří safari, kde se návštěvníci projíždějí přímo mezi zvířaty.

Nezapomeňte si včas sehnat vhodné ubytování

Aby byla vaše návštěva města opravdu dokonalá, je nutné vše doladit do posledního detailu. Velkou roli hraje mimo jiné i ubytování. Dobré zázemí je totiž při poznávání něčeho nového velmi důležité. Výběr ubytování byste tedy určitě neměli podcenit. Stejně jako v dalších krásných městech se i v Hradci Králové se můžete ubytovat s Hotel.cz. Na stránkách tohoto ubytovacího portálu naleznete širokou nabídku královéhradeckých hotelů a penzionů. Podle popisů, fotografií i hodnocení hostů si poté můžete vybrat takové ubytovací zařízení, které bude nejlépe odpovídat vašim představám.

This entry was posted in Česká republika, Inzerce, Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *