Miniatur Wunderland v Německu každého uchvátí

Různé modely železnic najdeme po celém světě. Jenom Německo se ale může pyšnit tím, že lidé jezdí obdivovat ten největší na celém světě. Nese název Miniatur Wunderland, a nachází se v Hamburku, kde zabírá celé patro v rozsáhlém skladišti. A jelikož se jedná o dokonale propracovaný model, můžete shlédnout doslova všechny zajímavosti jak města, tak i Německa, ale také celého světa.

Nejenom statický model – všechny vlakové soupravy jsou funkční

Co však ohromí nejvíce, to je jistě funkčnost všech modelů, to nejenom těch vlakových. Ve svých představách se tak spolu s jedoucím vlakem můžete dostat do Finska, USA a poté zpět do Hamburku. Mimo těchto lokalit lze ale navštívit také Švýcarsko, nebo Francii a Itálii. Pokud se na chvíli na celý tento propracovaný svět zadíváte, zjistíte, že vše funguje jako v tom reálném, a to včetně lidí, lodí, nebo také aut. Vše doplňují četné přírodní útvary, skály, lesy nebo samozřejmě lidská obydlí.

Autor: Clemens Vasters

Autor: Clemens Vasters

Zaujmou také přírodní podmínky, nebo požár

A stejně jako ve dne, i v improvizované noci vše takto funguje. Stejně tak modelový svět může ochromit vítr, který je taktéž uměle vytvářen. Stejně tak lze potkat modely hasičských vozů, které se sjíždí k požáru. Zkrátka jakmile se ponoříte do této nádhery a propracovanosti, budete si připadat, jako byste několikanásobně vyrostli, a pozorovali byste skutečný svět.

A pokud vás návštěva Miniatur Wunderland skutečně láká, rozhodně nepočítejte s tím, že bude trvat pár desítek minut. Vzhledem k rozsáhlosti je dobré si vyčlenit alespoň několik hodin, jelikož tak budete mít jistotu, že vám zaručeně nic neunikne. Samotné vstupné na tuto vyhlášenou atrakci potom stojí od 12 euro, přičemž ti nejmenší mají vstup samozřejmě zcela zdarma. Otevřeno je kromě některých svátků po celý rok, a to v jakékoliv roční období.

Podívejte se pro ilustraci toho co je k vidění na video níže:

This entry was posted in Německo. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *