Jak se připravit na dovolenou na horách v zahraničí?

Stalo se smutným zvykem, že vrcholky českých hor pokryje sníh vždy jen na několik dní. Lyžaři si místo prašanu „užívají“ bláto, navíc musí čekat v dlouhých frontách a při každém výjezdu nahoru trpět na nekomfortním vleku. Jsou to zároveň hlavní důvody, proč stále více Čechů míří na zimní dovolenou do zahraničí. Alpská střediska se s českými nedají srovnat. Kdo vyrazí, zamiluje se. Chystáte se na hory do zahraničí letos? Podívejte se na vše, co musíte před cestou zařídit.

Bezpečná výbava

V první řadě musíte zkontrolovat vaše vybavení. Před každou sezónou musí být vše v absolutním pořádku. Určitě si dejte nabrousit hrany. V Alpách je povinné lyžovat v helmě. Bez ní riskujete vysokou pokutu a co víc – vážné zranění, které může mít i fatální následky. Pořiďte si nejlépe i bederní pás, hodí se i chrániče kolen.

navstevujeme_cz_online_ergo_cz_01

Ohleduplná jízda

V Alpách je na sjezdovkách mnohem více lyžařů. Aby nedocházelo k úrazům a srážkám, je žádoucí se řídit pravidly FIS (přečtěte si o nich zde). Ve Francii za nedodržování pravidel hrozí pokuta, stejné je to v Itálii, kde pořádek na svazích kontrolují i policisté, kteří vám mohou udělit pokutu v řádech několika desítek eur. Někdy se můžete stát viníkem nehody a ani vlastně nevíte jak. Pro takové případy se hodí mít pojištění odpovědnosti. Je to ochrana, když druhé osobě neúmyslně způsobíte škodu na zdraví, majetku nebo finanční. Někdy ho lze sjednat k základnímu cestovnímu pojištění za výhodnější cenu. Před koupí si udělejte srovnání tarifů pro cestovní pojištění, ať neplatíte příliš moc.

navstevujeme_cz_online_ergo_cz_02

Jak poznáte dobrou pojistku?

Důležitá je výše pojistných limitů. Cestovní pojištění do zahraničí by mělo ideální mít limity 5 000 000 Kč. Sledujte také podmínky. U většiny pojišťoven je třeba se připojistit pro free ride a také pro sáňkování. Chcete-li koupit výhodně, spočítejte si cenu cestovního pojištění a vyřiďte si pojistku online.

This entry was posted in Ostatní, Inzerce. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.