PŘIBLÍŽENÍ PAMÁTEK UNESCO

unescoSeznam světového kulturního a přírodního dědictví, tedy památky UNESCO, je velice prestižní a ceněný seznam kvalitních míst nejen pro turisty, ale i z pohledu historie. Seznam UNESCO by měl chránit danou památku, ale zároveň jí zvyšovat světovou prestiž a návštěvnost. Památky UNESCO jsou prakticky učebnicí dějin kultur a jsou důkazem rozmanitosti v jednotlivých zemích, uskupení států či kontinentech.

Památky UNESCO, respektive celá organizace funguje jako dobrovolný svazek, který má být skupinou hájící zájmy památek, propagovat je, dělat osvětu a vzdělávat napříč celým světem. Podporované projekty se zaměřují na šíření gramotnosti, odborné a školící programy, mezinárodní vědní spolupráci, propagaci nezávislých médií, svobody tisku, historické a regionální projekty a propagaci kulturní různorodosti.

UNESCO jako takové je mezistátní odborná organizace OSN a sídlí v Paříži. Má celkem téměř 200 členů a je zajímavé, že Československo patřilo k jednomu z 20 zakládajících členů v roce 1945.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *