Soukromé apartmány na Visu otevírají cestu k chorvatské historii a tradicím

Jeden z nejvzdálenějších chorvatských ostrovů Vis, nabízí ideální příležitost poznat skutečnou tvář Chorvatska. Právě na tomto místě budete mít oprávněný pocit, že se tu tak trochu zastavil čas. Tady můžete v pohodovém letním tempu poznat vše co je pro tuto zemi charakteristické a na co jsou hrdí.

Ostrov Vis je přírodním klenotem Chorvatska

Jedinečnou atmosféru tohoto osamoceného ostrova výrazně ovlivnila jeho válečná minulost. Cca 50 let totiž fungoval jako vojenská základna a pro veřejnost byl z důvodu bezpečnosti uzavřen. Díky tomu se tato část Chorvatska může ještě stále pyšnit civilizací téměř nedotčenou přírodou a ekologickým způsobem života, především v oblasti zemědělství. Na své dovolené u moře byste v této oblasti si určitě neměli nechat ujít Pláž Stiniva, která je obklopená skalami a poskytuje velmi zajímavý výhled a pohodlí v rámci ubytování u moře. Dalšími magickými přírodními místy jsou Modrá a Zelená jeskyně. V Modré jeskyni se sluneční paprsky odrážejí ode dna tak, že jí celou zahalí do modré, zatímco objekty v ní vypadají stříbřitě. Zelenou jeskyni pojmenovaly chaluhy na mořském dně.

Ubytování u moře si můžete zpestřit ochutnávkou specialit nebo vína

Ubytování v soukromí je nejsnazší způsob, jak poznat višský způsob života. Mimo bohaté historie, na kterou narážíte v podstatě na každém kroku je Vis také ostrovem rybářů a vinařů. Najdete zde dokonce rybářské muzeum v Komiži. Po prohlídce památek stojí za to uspokojit také chuťové buňky a poznat zdejší kuchyni. Polpety neboli placičky z mletého masa z chobotnice, marinované ryby z roštu, chobotnici či humra spolu s višskou plackou určitě stojí za to zkusit. Nejen milovníky vína ale i ostatní požitkáře jistě potěší zdejší Vugava nebo plavac mali, kterými si můžete dovolenou v chorvatském Visu zpříjemnit v restauracích nebo stylových vinných sklípcích.

Kvalita soukromého ubytování i pohostinnosti Vás příjemně překvapí i v těchto odlehlejších končinách. Vis dává dovolené v Chorvatsku zase nový rozměr. Uvidíte sami, že stále je co objevovat.

This entry was posted in Chorvatsko, Inzerce, Ostatní. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *